Vlorë/ E reja hidhet nga pallati bashkë me foshnjën, vdesin të dy

Qyteti i Vlorës u trondit nga një gjest ekstrem i një gruaje, që në rrethana ende të paqarta, është hedhur nga një pallat, së bashku me foshnjen e saj 1 vjeç. Të dy kanë humbur jetën.

Ngjarja ka ndodhur në lagjen “Pavarësia 2”, ndërkohe që ende nuk dihen shkaqet që kanë çuar 34-vjeçaren, vajza e një ish-mjeku të njohur në qytet, në këtë vendim.

Sipas dëshmitarëve, gruaja dhe fëmija janë hedhur nga kati i pestë i pallatit, ndërkohë që sipas tyre, ajo nuk banonte në pallatin nga ku është hedhur.

E ëma dhe e bija u transportuan në spital në gjendje të rëndë shëndetësore, por nuk mundën të mbijetojnë.

Raportohet se 34-vjeçarja bashkë me fëmijën jetonin në Tiranë, ndërsa ajo u hodh nga një pallat në Vlorë, jo shumë larg vendit ku jetonin prindërit e saj.

LEXO EDHE  Projektligji i ri/ Sigurimi i makinës nuk do kushtojë më njëlloj për të gjithë

Një nga banoret e pallatit ku ndodhi ngjarja, tha se e njeh të atin e viktimës. Ajo shtoi se kishte dëgjuar që vajza ishte e divorcuar, me profesion ishte farmaciste dhe punonte në kryeqytet.

Një tjetër fqinjë tha se vajza kishte probleme të shëndetit mendor.

“Sot më datë 26.11.2021, rreth orës 12:30, në lagjen ‘Pavarësia 2’, shtetasja P. M., 34 vjeçe, dyshohet se është hedhur së bashku me fëmijën e saj të mitur K.N., 1 vjeç, nga sheshpushimi i katit të një pallati dhe për pasojë kanë ndërruar jetë. Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes”, njoftoi policia.