Shehu: ‘Open Ballkan’ projekt serb, po bëni tellallin e Vuçiç

‘Open Balkan’, nisma rajonale mes Shqipërisë, Serbisë dhe RMV, u bë objekt i debatit në Kuvendin e Shqipërisë gjatë seancës së të enjtes.

Deputeti demokrat Tritan Shehu e cilësoi nismën një projekt serb, ndërsa akuzoi qeverinë se me Open Balkan ‘po bën tellallin’ e Vuçiçit në Serbi.

LEXO EDHE  Vendimi i Kushtetueses për 30 qershorin, vjen reagimi i Presidencës

Sipas tij, kjo nismë vetëm sa po e largon vendin dhe rajonin nga projektet evropiane ku Kosova të marrë pjesë me të drejta të barabarta.