Rama ‘fshin’ Tahirin nga historia: Ministri më i mirë është Ahmetaj

Kryeministri Edi Rama duket se ka ndërruar mendim sa i përket ministrit më të sukseshëm në qeverinë rilindase.

Të gjithë e mbajnë mend se si Rama ngrinte në piedestal Saimir Tahirn, gjatë kohës që ishte MInistër i Brendshëm, por mesa duket ‘Ministri kampion; ka rënë nga froni, dhe vendin e tij e ka zënë Arbeh Ahmetaj allias ‘Tigri’.

Edhe pse mbi Ahmetajn rëndojnë një sërë akuzash për korrupsion, për kryeministrin Edi Rama ai ishte ministri më i mirë pasi ka bërë një punë të jashtëzakonshme si Ministër Rindërtimi, dhe tashmë si zv.kryeministër.

LEXO EDHE  Reshjet e dendura/ Bllokohen në ujë makinat te nënkalimi i autostradës Fushë-Mamurras

Ju e keni parë vetë se çfarë ka bërë e keni parë të gjithë. Ai ka bërë një punë të jashtëzakonshme. Rezultati flet vetë’, tha Rama.