Liga e Konferencës/ Kumbulla sërish titullar me Romën, verdhekuqtë fitojnë dhe kualifikohen

Foto:AFP

Marash Kumbulla për të dytën ndeshje radhazi luan si titullar dhe po bind Jose Mourinon. Pas sfidës me Genoan tani edhe në Conference League mbrojtësi kuqezi dha prova të rëndësishme se mund të jetë protagonist në skuadrën e Mourinhos.

Në “Olimpico” përballë Zoryas, verdhekuqtë nuk e diskutuan fitoren teksa dominuan 4-0 me golat e Perez dhe Zaniolo në pjesën e parë e gjithashtu dygolëshi i Abraham në fraksionin e dytë.

LEXO EDHE  VIDEO/ Autogol qesharak në La Liga, Oblak nuk e beson as vetë gafën e rëndë

Me këtë sukses, Roma arrin kualifikimin por jo atë direkt në 1/8 sepse duhet të presë edhe ndeshjet e fundit, për shkak edhe të fitores së Bodo 2-0 me CSKA Sofie.