Basha për foltoren: Nuk e ndjek, është humbje kohe, PD ka rregulla

Basha deklaroi se nuk i ndjek foltoret e Sali Berishës duke e quajtur humbje kohe, por shtoi se respekton secilin që shkon në të. Basha tha se Berisha ka fragmentuar partinë për interesat e tij personale.
Berisha do të bëhet kryetar partie?
Në datë 11 dhjetor nuk ak Kuvend, ai është në datë 18 dhjetor. Gjithçka që është parashtruar në media është forca e aksionit politik që ne kemi nisur.
4200 firmat janë në selinë e PD-së. Pse nuk mndërmorët një akt pajtimi për t’i verifikuar së bashku?
PD nuk është pa rregulla. Ne garantojmë lirinë e mendimit dhe mendimin ndryshe. Kundërshtari politik në këto momente po bënë gjithçka për të dobësuar Partinë Demokratike.
Berisha është faktor tashmë në PD? Do të gjeni një zgjidhje që partia të mos përçahet?
Kush dëshiron këtë Kuvend ka 18 dhjetorin. Nuk ka dy palë në PD. Nuk ka as në PD dhe as në organizata funksionale, ka rregulla të përcaktuara. Nuk ka ata dhe ne. për ju ka kështu. për mua ka vetëm demokrat. Kemi kërkuar me ngulm dhe na është premtuar se firmat që pretendohet se janë mbledhur nga demokratët do depozitoheshin në kryesi.

LEXO EDHE  109-vjetori i Pavarësisë, Ambasada gjermane uron shqiptarët