Gjigantët e Premier League në garë për talentin e Barcelonës

Foto: fcbarcelonanoticias.com

Ronald Araujo ka tërhequr vëmendjen e skuadrave të mëdha angleze. Sipas mediave angleze, Liverpool, Chelsea dhe Manchester United janë duke monitoruar me kujdes situatën e Araujos.

Tre gjigantët anglez raportohet se janë të gatshme të ofrojnë shuma të mëdha për transferimin e uruguaianit në fund të edicionit.

LEXO EDHE  Ceremonia e ‘Topit të artë’/ Lionel Messi mer çmimin e parë

Araujo thuhet se dëshiron të qëndrojë te Barcelona, por situata mund të ndryshojë verën e ardhshme.

Uruguaiani ka kontratë me Barcelonën deri në qershor të vitit 2023, ndërsa çmimi i tij sipas ‘Transfermarkt’ llogaritet të jetë 25 milionë euro.