Gazetari-Ramës: Krijuat OFL-në për të blerë vota

Gazetari Armand Shkullaku ka debatuar me kryeministrin Edi Rama në MCN, për sa i përket sjelljes së qeverisë në zgjedhjet elektorale, për të cilën tha se përdori pushtetin për të marrë vota.

Shkullaku tha se qeveria dhe rilindja ngritën OFL-në të cilën më pas e përdorën si institucion për të marrë vota.

LEXO EDHE  Skandali me pasaportat e falsifikuara greke/ I implikuar edhe biznesmeni shqiptar, që u ekzekutua në Athinë

Debati:

Rama: Ua kam thënë që partitë e mëdha nuk blejnë vota.

Shkullaku: Blihen zoti kryeministër, me vënde pune me OFL, me tërmetin. Bëtë OFL-në për të blerë vota. Tani ju ngeli vetëm ajo vajza me syze. regjimi nuk mposhtet me vota.