Besa Kokëdhima e revoltuar pse Shqipëria nuk shpalli ditë zie për viktimat në aksidentin tragjik në Bullgari

Foto: Instagram

Qeveria shqiptare nuk shpalli ditë zie për aksidentin tragjik në Bullgari, ku humbën jetën 44 qytetarë, shumica e të cilëve shqiptarë të Maqedonisë së Veriut.

Këngëtarja Besa Kokëdhima ka reaguar e revoltuar për këtë fakt dhe pyet pse shteti amë nuk shpalli ditë zie për viktimat në aksidentin tragjik në Bullgari.

LEXO EDHE  Sheila Haxhiraj refuzon të bashkëpunojë me këngëtaret Fifi, Semi Jaupaj dhe Beatrix Ramosaj

“46 shqiptarë kanë vdekur dje nga gjithsej 52 pasagjerë sa ishin, ku në mesin e tyre 12 fëmijë. Bullagria, Maqedonia e Veriut dhe Kosova kanë shpallur ditë zie. Po shteti amë? Turp..”– shkruan Kokëdhima në reagimin e saj në Instagram.

Image