Arrihet marrëveshja, njihuni me trajnerin e ri të Man.United

Foto: Daily Express

Sipas “The Athletic”, Man.United kanë arritur marrëveshje me Ralf Ragnick që pritet të marrë stolin e Man United.

Ragnick do të emërohet si trajner i përkohshëm deri në fund të edicionit aktual. “The Athletic” bën të ditur se pengesa e vetme është klubi aktual i Rangnick, Lokomotiva, e cila duhet të shkëpusë kontratën me teknikun gjerman, megjithëse Manchester United nuk parashikon që kjo të jetë problem.

LEXO EDHE  Kukësi del me njoftim zyrtar, ndërpritet bashkëpunimi me lojtarin titullar

Ragnick në të kaluarën ka drejtuar skuadra si Hannover, Schalke, Hoffenheim dhe RB Leipzig.