Makina përplas biçikletën, i moshuari përfundon në spital

FOTO ILUSTRUESE

Një i moshuar është plagosur në një aksident të ndodhur në Roskovec këtë të Mërkurë. Ai ishte duke lëvizur me biçikletë, kur është përplasur nga një automjet.

“Në fshatin Kuman, Roskovec, shtetasi A.C., 60 vjeç, banues në Berat, duke drejtuar automjetin tip ‘Toyota’, ka aksidentuar shtetasin E.Z., rreth 80 vjeç, i cili po lëvizte me biçikletë dhe ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve. Është shoqëruar në Komisariat shtetasi A.C. dhe po kryen veprimet procedurale për zbardhjen e plotë të rrethanave të aksidentit”, njoftoi policia.

LEXO EDHE  "Kam përqafuar një nxënës”, mësuesi i dënuar për pedofili: U riktheva në arsim në 2018