Koronavirusi në Kosovë, 1 humbje jete dhe 6 raste të reja

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka njoftuar se një person ka vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit

Ndërkaq nga 1,575 testime, 6 persona kanë rezultuar pozitivë me COVID-19.

MSH po ashtu ka njoftuar se në 24 orët e fundit, janë administruar 1.802 doza të vaksinës kundër COVID-19.

LEXO EDHE  “Do ta shihni se çfarë do ju bëj kur të hiqni uniformat”, shqiptari i bën presion 3 policëve

Deri më tani, sipas këtij institucioni, 758.250 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë të vaksinës.