Wanda Nara tregon si e zbuloi tradhtinë e Icardit dhe arsyen pse e fali atë

Foto Daniele Buffa

Wanda Nara, në një intervistë për mikeshën e saj, Susana Giménez, foli për herë të parë për skandalin që rrezikoi martesën e saj me Mauro Icardi. Agjentja e sulmuesit të PSG ka rrëfyer si e zbuloi tradhtinë e të shoqit me Eugenia “China” Suárez.

“Ishim në piknik, vajzat po shëtisnin mbi kuaj. Unë po flisja me gruan që organizon festat tona në Paris. Ajo më kërkoi foton e vajzës së vogël, që kishte ditëlindjen, për të përgatitur diçka surprizuese për të. U kujtova se Mauro kishte një foto të bukur në celularin e tij, hyra aty për t’ia nisur personit që po merrej me përgatitjet e ditëlindjes. Aty pashë pamjet e një bisede me një grua shumë të famshme, që tashmë e njihni”.

Ajo që u transmetua në “Telefe Noticias” është parathënie e speciales që Susana Giménez filmoi në Paris për të treguar jetën e Wandës dhe Icardit në kryeqytetin francez, si dhe folur mbi skandalin e muajit të fundit. Regjistrimet janë bërë në vende të ndryshme.

LEXO EDHE  Semi Jaupaj flet për herë të parë pas eliminimit nga "Big Brother VIP"

Në intervistën me Kullën Eifel në sfond, Wanda sqaroi: “Unë jam një grua e modës së vjetër. Për mua, edhe një mesazh i vogël nënkupton divorcin… Nuk kemi pasur kurrë probleme të këtij lloji, ju betohem për të pesë fëmijët e mi. Kur pashë mesazhin, mora pesë fëmijët dhe hipa në avionin e parë për në Itali”.

“Folëm shumë, më tha të mendoja për familjen, që ishte gabimi i jetës së tij. Mund t’i ndodhë kujtdo, e rëndësishme është që ia dolëm ta ruanim martesën” – shtoi më tej Wanda Nara.

Wanda tregoi gjithashtu pse vendosi të falte bashkëshortin e saj: “Mund të vazhdojmë të jemi bashkë dhe do t’ia filloja sërish me të. Atij i vjen keq dhe unë besoj te kërkim falja. E pashë në sy, ishim vetëm dhe besoj në pendimin e tij… Çdo gjë në jetë ndodh për një arsye, e rëndësishme është dashuria. Të dy patëm mundësinë të zgjidhnim sërish njëri-tjetrin”.