I mbijetoi aksidentit të Bullgarisë, i riu: Shoferin e zuri gjumi, theva xhamin dhe dola me të fejuarën

Në mesin e të mbijetuarve janë shtatë persona. Të mbijetuarit, katër burra dhe tre gra, pësuan djegie dhe lëndime, por të gjithë ishin në gjendje stabël, tha Dr Lyubo Topkov nga spitali Pirogov në Sofje, ku ata u transportuan për mjekim më të specializuar.

Lulzim Sulejmani është një nga të mbijetuarit e tragjedisë në Bullgari dhe në një intervistë dhënë nga spital ka hedhur dyshime se shoferin mund ta ketë zënë gjumi. I riu ka deklaruar se ka thyer xhamin dhe ka arritur të arratiset me të fejuarën dhe disa persona të tjerë.

“Shoferin duhet ta ketë zënë gjumi. Autobusi u përplas me barrierën mbrojtëse dhe plasën gomat. Më pas është përfshirë nga flakët. Autobusi ishte plot tym. Theva xhamin dhe bashkë me të fejuarën dhe disa persona të tjerë arritëm të dilnim. Në autobus u dëgjuan shumë britma. Pastaj nuk e di se çfarë ndodhi, pasi u largova 200 metra nga autobusi. Unë isha 4 ditë me të fejuarën time me pushime. Fëmija më i vogël ishte 4 vjeç. Po binte shi. Shkak i vetëm i aksidentit është përgjumja e drejtuesit të mjetit. E fejuara ime iu nënshtrua një operacioni sepse ka fraktura. Mua gjunjët më ishin lënduar”, tha Lulzim Sulejmani.

LEXO EDHE  Manjani: Në vetting kemi dëgjuar çudira, janë pyetur për pasurinë e vjehrrit dhe pse vjehërr nuk kanë pasur!