Europa League/ Napoli “bie” në Rusi, mundet nga Spartaku i Moskës dhe rrezikon kualifikimin

Foto: AFP

Napoli është mposhtur 2-1 nga Spartak Moscow në ndeshjen e 5 të Grupit C.

Rusët kapën në befasi italianët me dopietën e sulmuesit Sobolev i cili realizoi në minutat 3′ dhe 28′, ndërsa goli i vetëm i Elmas në minutën e 64 nuk mjaftoi.

LEXO EDHE  Ja kush janë 10 kandidatët për ‘Topin e Artë’

Napoli mban vendin e 2 me 7 pikë, por në rast se Legia fiton sot në mbrëmje ndaj Leicester i rrëmben vendin e dytë.