Barcelona nis kontaktet me Chelsea-n, synohet Timo Werner

Foto: 90 min

Barcelona vazhdon të kërkojë alternativa sulmuese për të ardhmen dhe pikërisht problemet para portës janë problemi endemik i këtij sezoni. Për më tepër, viktimat e Kun Agüero dhe Braithwaite nuk kanë ndihmuar dhe nevoja për të inkorporuar pjesë të reja është evidente.

Në parim, opsioni i parë për të përforcuar epërsinë ishte nga Raheem Sterling, por refuzimi i Cityt për të negociuar çmimin e tij i bën ata të vlerësojnë opsionet e tjera.

Burime pranë TodoFichajes konfirmojnë se Barcelona vazhdon të ketë në qendër të vëmendjes Timo Werner. Ne tashmë e kemi avancuar këtë informacion javë më parë dhe ky interes do të ishte rinovuar në datat e fundit.

LEXO EDHE  Ceremonia e ‘Topit të artë’ LIVE

Reprezentuesi gjerman ka parë se si këtë sezon me ardhjen e Lukakut kuota e tij e minutave është ulur ndjeshëm dhe ai do të vlerësonte një largim në kërkim të një rëndësie më të madhe.

Barcelona ka mbajtur tashmë kontakte me Chelsean dhe opsioni që do të vlerësohej është huazimi deri në fund të sezonit. Problemi kryesor do të ishte të sheshonte rrogën e lartë të gjermanit në llogaritë e Blaugranës që tani për tani nuk janë për lëvizje të mëdha.

Nëse konfirmohet, Barcelona do të kursente një opsion për të blerë pasimin gjerman që do të ishte rreth 50 milionë euro.