VIDEO/ Ndërhyrje shpëtimtare e Thiago Silvas, mbrojtësi i mohon golin e barazimit Juventusit

Ndeshje pa asnjë moment pushimi ajo mes Chelsea dhe Juventusit. Morata iu afrua barazimit pas golit të Chalobah në minutën e 25′.

Morata kishte shansin dhe madje ia kaloi sipër edhe portierit, por ndodhi befasia! Gjest i madh atletik nga Thiago Silva i cili shpëtoi skuadrën e tij nga 1-1.

Mbrojtësi i Chelsea-t goditi shtyllën duke rrezikuar jashtëzakonisht shumë në atë moment por edhe duke larguar një top që do të përfundonte në rrjetë…

LEXO EDHE  Ekzekutimi i boksierit të njohur, dalin pamje nga vendngjarja (Foto)

Braziliani u ngrit sërish pasi u trajtua nga stafi mjekësor edhe pse duket se po shtrëngon dhëmbët dhe nuk është mirë.