Sondazhi/ Me Berishën apo Bashën? Ja si janë pozicionuar demokratët

Situata në PD dhe përplasja mes Sali Berishës dhe Lulzim Bashës, ka qenë tema e sondazhit të fundit të bërë nga Antonnio Note për RTV Ora.

Në sondazhin e bërë publik mbrëmjen e sotme, shihet qartë se demokratët janë pozicionuar në shumicë të theksuar në krahë të Sali Berishës.

LEXO EDHE  Aksident në Berat/ Makina del nga rruga dhe përmbyset në kanal

Më konkretisht 87% e të pyeturve kanë deklaruar se ndihen më pranë Sali Berishës, kundrejt 7.6% që janë deklaruar pro Bashës.