“No time to die” filmi me fitimet më të larta gjatë vitit 2021

"No time to die"

Filmi i ri i James Bond, “No Time to Die” është bërë zyrtarisht filmi me fitimet më të larta të vitit 2021, si dhe filmi me fitime më të larta të epokës së pandemisë.

Një fitim prej 2.7 milionë dollarësh bruto gjatë fundjavës e ndihmoi filmin të kapte shifrën prej 700 milionë dollarësh. Me 729.1 milionë dollarë në mbarë botën, ajo kalon rekordin e mëparshëm me fitimet më të larta, Fast 9 (725.3 milionë dollarë në mbarë botën).

LEXO EDHE  Është ndarë nga Romeo Veshaj? Vajza e Niko Peleshit tregon si qëndron e vërteta

Deri më sot, filmi ka fituar rreth 154 milionë dollarë brenda vendit dhe 579 milionë dollarë ndërkombëtarë.