Admir Tafili videocall nga qelia e burgut. Si përgjimet zbuluan pajisjen e lidhur me televizorin

Admir Tafili

Gardianët kanë zbuluar se Admir Tafili, i dënuar me burg përjetë, arrinte të bënte videocall nga qelia e burgut të Peqinit ku vuan dënimin.

Bëhet fjalë për një pajisje telefonike e vendosur në grupin e televizorit që Tafili mbante në dhomën numër 4.

Raportohet se familjarë të Admir Tafilit kanë qenë në përgjim nga SPAK për një çështje që vetë Tafili ka bërë kallëzim në prokurori dhe që lidhet me vrasjen e babait të tij në Shkodër.

LEXO EDHE  Koronavirusi në Greqi/ 116 humbje jete dhe 4943 të infektuar në 24 orët e fundit

Ata kanë kuptuar se Tafili realizonte videocall me familjarët dhe kanë urdhëruar menjëherë kontrollin e qelisë.

Pajisja e sekuestruar në qeli