Shehi: Tirana vuajti lodhjen e Kupës, nuk vihem kollaj në trysni

Foto: Supersport.al

Keqardhja e Orges Shehit për humbjen me Kukësin ishte e madhe, sidomos për mënyrën se si Tirana e tij i pësoi golat. Trajneri durrsak i bardhebluve, në emisionin “Gol pas Goli” në Supersport, u shpreh:

“Ne ishim koshient që lodhja do të ndikonte. Në pjesën e parë ishim më në ekuilibër, por i humbëm shumë shpejt topat që rikuperuam, por skuadra nuk rrezikoi. Ndryshuam pas dëmtimit të Behiratche. Në pjesën e dytë nuk zhvilluam ndeshje të keqe, por më vjen keq për mënyrën se si pësuam golat”.

“Kemi bërë një fazë të parë shumë të mirë. Kemi qenë dominant, kemi qenë një skuadër në ekuilibër, kemi qenë superiorë me rivalët direkt. Jemi të kënaqur më atë që ka bërë skuadra dhe pikët që ka marrë. Do donim edhe sot të mos dilnim pa pikë, por u ndëshkuam në fund”.

LEXO EDHE  Gazeta gjermane shpërthen pas ‘Topit të Artë’: Zgjedhje skandaloze! Lewandowski vetëm i dyti

“Pas pjesës së parë, unë mendoj se ishte një ndeshje e ekuilibruar, skuadrat ishin të vendosura mirë në fushë. Menduam të mos i shkonim lart Kukësit, pasi e dinim që lodhja do të ndikonte, por edhe prej faktit që Kukësi ka lojtarë të mirë.

Filluam të shkonim lart në pjesën e dytë, por e pësuam. Donim të rrinim në ekuilibër, Kukësi ishte më i freskët dhe nuk donim të binim në grackën e tyre, që qarkullojnë topin nga poshtë”.

“Te Tirana nuk është ambient që të vë në trysni, unë nuk vihem kollaj në trysni. Nga Kupa dolëm edhe për çështje fati. Mos të harrojmë që kemi 20 pikë, kemi bërë një fazë të parë shumë të mirë”.