Mbyllet faza e parë e Superiores, Kukësi rihap kampionatin. Ja klasifikimi

Foto: FSHF.org

Është  mbyllur java e nëntë  në  kampionatin shqiptar me dy ndeshje shumë  emocionuese. Dinamo-Egnatia dhe Kukësi-Tirana ishin sfidat që  përmbyllën javën në  ‘Abissnet Superiore’.

Dinamo dhe Egnatia u ndalën në një barazim 1-1. Vendasit nuk arritën që të fitonin dhe mbeten përsëri në vendin e 7 me 10 pikë të grumbulluara, vetëm 1 më  pak se Egnatia.

Kukësi-Tirana ishte kryesfida e javës me skuadrën e Longos që  arriti të  fitonte në minutat e fundit me gol të Bashës. Tirana që ndodhej në vendin e parë, humbi mundësinë që të shkëputej më  shumë nga rivalët dhe tani e sheh veten vetëm 3 pikë mbi Kukësin e vendit të dytë.

LEXO EDHE  Besart Berisha largohet pa lënë gjumë nga Prishtina

Me këtë fitore kuksianët shkojnë  në  kuotën e 17 pikëve. Gara për titullin kampion u rihap dhe mbetet për t’u parë  se si do të vijojnë ngjarjet në fazën e dytë që nis në javën e ardhshme.