VIDEO/ “Me tifozët merresh ti? Ik merru me ekipin”, përplasje mes Olsi Ramës dhe fansave të Partizanit

Ndeshja mes Partizanit dhe Laçit në “Air Albania” është mbyllur me momente tensioni. Jo në fushën e lojës, pas barazimit 1-1, por me një incident mes tifozëve të Partizanit dhe drejtorit të të kuqve, Olsi Rama.

Tifozët kërkuan llogari për rezultatet ndaj lojtarëve që po futeshin në dhomat e zhveshjeve, e kjo shtyu Ramën që të shkonte pranë tyre që t’u përgjigjej. Në atë moment, nuk u shmang tensioni, pasi ndërsa Rama fliste me një grup tifozësh duke kërkuar që të mbështetnin ekipin e të mos e kontestonin, disa të tjerë nuk ngurruan të shprehnin pakënaqësinë ndaj drejtuesit.

LEXO EDHE  FOTO/ Nuk e fitoi betejën me sëmundjen e rëndë, ndërron jetë ish-sulmuesi i Liverpool

“Po pse me tifozët do merresh ti? Ik merru me ekipin”, ishte përgjigja e një prej ultrasve Ramës, ndërsa situata më pas u tensionua dhe u desh edhe ndërhyrja e stjuardëve për të ndalur disa tifozë të cilët për pak sa nuk zbritën në fushë që të konfrontoheshin fizikisht me të./Panoramasport