Koronavirusi në Itali/ 46 humbje jete dhe 9709 të infektuar në 24 orët e fundit

Në Itali janë regjistruar 9.709 persona të infektuar.

Nga të dhënat e publikuara prej Ministrisë së Shëndetësisë, saktësohet se për fat të keq, nuk e kanë fituar betejën me virusin 46 persona. Norma e pozitivitetit është 2%, ndërsa në terapitë intensive në të gjitha spitalet e vendit ndodhen 520 pacientë.

LEXO EDHE  Kokaina nga Ekuadori në Shqipëri/ Dy të dënuar, në kërkim organizatori

Pacientët me simptoma në pavijonet e zakonshme janë 4345 ose 95 më shumë se dje. Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë, 148,760 janë aktualisht pozitivë me Covid në Itali, 5,359 më shumë në 24 orët e fundit.