Brenda 90 sekondash dy hajdutë vjedhin 90 mijë euro në një furrë buke (Video)

Menjëherë nisen drejt objektivit përmes shkallëve që të çojnë në zyrat e biznesit.

Dy hajdutët, të cilët me shumë gjasa kanë qenë në furrën e bukës në të kaluarën dhe e njihnin shumë mirë vendin, kanë thyer derën e zyrës dhe në 90 sekonda kanë vjedhur 10.000 euro.

Më pas dy hajdutët u larguan me qetësi nga godina për të mos ngjallur dyshime dhe u zhdukën në rrugicat e zonës.

LEXO EDHE  Asnjë humbje jete, ja sa raste të reja me Covid u regjistruan në Kosovë

Disa muaj më parë, autorë të tjerë hynë në dyqan dhe grabitën punonjësen. Autoritetet besojnë se dy hajdutët kanë qenë të përfshirë në raste të ngjashme në të kaluarën.