Nuk kanë fund dështimet për Solskjaer, Man.United poshtërohet nga Watford

Foto: AFP

E turpshme të thuash është pak… Mënyra se si është katanadisur Manchester United është vërtetë për të vendosur duart mbi kokë dhe e ardhmja e Solskjaer tashmë është e shkruar.

Një shkarkim i pashmangshëm që thjesht ka vonuar, por edhe një ekip pa pikën e personalitetit, që këtë sezon ka pësuar 29 gola në të gjitha kompeticionet (vetëm Norëich dhe Leicester me 30 janë më keq).

Një rënie e lirë që vazhdoi edhe sot në Londër, aty ku Watford i Claudio Ranierit ka fituar me meritë të plotë 4-1 dhe pasi De Gea priti dy penallti të përsëritura…

LEXO EDHE  Vllaznia-Partizani/ Kuqeblutë mbeten me 10-të lojtarë, Krymi ndal në mënyrë të parregullt Carën

Nuk mjafton as altruizmi i Ronaldos sot, që përpara ndeshjes u mundua t’i japë zemër ekipit dhe lojtarëve, por dha edhe asist për golin e 2-1 në pjesën e dytë.

Por, mbrojtja duket totalisht amatore dhe verdhezinjtë shënuan edhe dy herë të tjera në fund.