Kupa e Shqipërisë/ Tirana dyfishon shifrat ndaj Dinamos, hapet kualifikimi në çerekfinale

Tirana ka dyfishuar shifrat ndaj Dinamos duke i çuar shifrat e përgjithshme në 2-2 në sfidën e vlefshme për fazën e dytë të Kupës së Shqipërisë.

Fillimisht bardheblutë shënuan në minutën e 36-të me anë të Gjumsi-t. Pas një harkimi nga e majta të Seferit, topi shkon te Gjumsi në shtyllën e dytë dhe pasi ai kontrollon topin, lëshon një gjuajtje të pakapshme për Bakajn.

LEXO EDHE  Kukësi del me njoftim zyrtar, ndërpritet bashkëpunimi me lojtarin titullar

Ndërkohë në minutën e 78-të të pjesës së dytë, Tirana dyfishon shifrat, pas penalltisë së gjuajtur saktësisht nga Limaj.

Kujtojmë që ndeshja e parë u mbyll 2-0 në favor të Dinamos dhe me rezultatin e ndeshjes së sotme takimi do të shkonte në shtesë.