Kërkojnë dënim me vdekje për Klodian Çalamanin/ Familjarët e Mateos vijojnë të mbledhin firma

Familjarët e 8-vjeçarit Mateo Vasiut vijojnë të mbeten në sheshin kryesor të Fierit, ndonëse nata ka mbërritur.

Ata janë duke ftuar qytetarët për të firmosur peticionin për varjen e Klodian Çalamanit, i cili rrëmbeu dhe goditi për vdekje me lopatë vogëlushin 8-vjeçar.

LEXO EDHE  Skema/ Nga policja bionde tek trafikanti nga Vlora, si u bëheshin grekë kriminelët shqiptarë

Në mesin e personave që kanë firmosur peticionin pro varjes së Çalamanit kanë qenë dhe shumë gazetarë të cilët ishin të pranishëm në Gjykatën e Fierit, ku u caktua masa “arrest me burg” ndaj 38-vjeçarit.