Polemikat për gjykimin në Argjentinë-Brazil, pezullohen arbitri dhe përgjegjësi i VAR-it

Andres Kunja dhe Esteban Ostojiç, përkatësisht arbitri dhe përgjegjësi i sistemit VAR në ndeshjen Argjentinë-Brazil, janë pezulluar pa afat.

Arsyeja lidhet me momentin që nxiti shumë polemika, ku Otamendi goditi me bërryl Rafinjan dhe nuk u ndëshkua me karton të kuq.

LEXO EDHE  Përballja me Liverpool, Pioli: Ja çfarë synon Milan

Arbitri vijoi lojën, ndërsa sistemi VAR nuk ndërhyri ta sinjalizonte episodin, i cili mund të kishte ndryshuar ndeshjen, por e cilësoi “ndërhyrje me intensitet të mesëm”, edhe pse goditja raportohet se dukej e qëllimshme.