Çfarë bën në burg vrasësi që tronditi Greqinë, ja çfarë thotë shoku i qelisë

Babis Anagnostopoulos ndodhet pas hekurave të burgut të Kordyallos. Mirëpo gjatë qëndrimit atje ai po tregon një profil krejt tjetër nga ajo e vrasjes brutale të së shoqes 20-vjeçare.

Kjo është zbuluar nga një i burgosur në burgun e Korydallos, i cili ka treguar detaje nga sjellja e pilotit. Ai ka rrëfyer se Babis qëndron i qetë dhe nuk para përzihet në çështjet e brendshme të burgut.

“Në burg jemi parnterë, punojmë bashkë. Ai nuk më ka rrëfyer asnjëherë rastin, as ne nuk e pyesim, sepse në burg ka një atmosferë të veçantë”, tha i burgosuri.

Më tej ai shtoi:

“Është i qetë, kujdeset për disa kafshë që kemi këtu, Korydallos ka disa mace dhe pjesën tjetër të ditës është në shtëpinë e tij, në qeli dhe me librat e studimit që i ka me vete, pa e ditur se çfarë janë. Ai është në rregull. Ne kemi një marrëdhënie të mirë dhe flasim çdo ditë, ajo që më ka bërë përshtypje është se ai duket shumë i ndjeshëm, domethënë është i ndjeshëm ndaj fëmijëve. Sepse ndodh dhe unë kam fëmijë dhe fëmijët më dërgojnë foto, domethënë i sheh, është i mirë.

LEXO EDHE  Shkrumbohet nga flakët autobusi, çfarë dyshohet

Është miqësor me të gjithë, nuk grindet, hyn në rast se disa të burgosur keqkuptohen për t’i ndarë, por me dialog. “Ky është personazhi i tij, kështu e kam portretizuar dhe kështu është ai”.