VIDEO/ Përfshihet nga flakët pallati në “Fresk”

Një zjarr ka rënë në një pallat, mbasditen e kësaj të mërkure në zonën e Freskut në Tiranë.

I gjithë pallati është rrethuar nga tymi duke krijuar panik te banorët.

Në flakë është përfshirë apartamenti në katin e 2-të, ndërsa raportohet vetëm për dëme materiale.

Në vendngjarje ndodhen forcat zjarrfikëse  dhe policia të cilat po punojnë për të neutralizuar flakët.

Tiranë/ Informacion paraprak

Me datë 17.11.2021, rreth orës 18:20 në rrugën “Fadil Deliu”, ka rënë zjarr në katin e dytë të një pallati, ku ka vetëm dëme materiale.

Sherbimet e Policisë bënë evakumin e menjehershëm të banorëve të pallatit.

Në vendngjarje ndodhen forcat zjarrfikëse të cilat po punojnë për fikjen e zjarrit.

Vijon puna nga Grupi Hetimor për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe përcaktimin e shkakut të rënies së zjarrit.

LEXO EDHE  Dështimi i politikës qeveritare/ Si u deformua fondi vjetor për bonusin e bebeve