Dy termete tronditin Turqinë, publikohen videot e lëkundjeve

Dy tërmete të njëpasnjëshme kanë goditur Turqinë sot, duke krijuar panik te qytetarët.

Siç shihet nga pamjet e përcjella në rrjete sociale në momentin e rënies së tërmetit njerëzit kanë dalë me vrap nga dyqanet.

Njëri tërmet ishte me magnitudë 5.2 ballë të shkallës Rihter dhe është regjistruar në zonën e Duzce, në një thellësi prej 7.9 kilometrash.