Kri*i makabër në Fier/ Banorët të revoltuar: Bëni mirë ta vri*ni, mos e fusni në burg

Familjarët e të miturit dhe banorët e Fierit janë tronditur nga ngjarja horror, ku 8-vjeçari është vrarë nga fqinji i tij i identifikuar si Klodian Çalamani.

“Disa të rinj, janë shprehur se autori ishte përdorues i alkoolit. Madje një prej tyre bëri edhe një thirrje të fortë, ndërsa kërkoi që autori të vritej dhe mos të futej në burg.

“Bëni mirë ta vrisni, mos ta fusni fare në burg. Para 20 vitesh ka përdhunuar një vajzë. Jam i frikësuar se kam një vëlla të vogël vetë. Po të më ndodhte mua, s’do ta lija ta kapnin, por do ta vrisja vetë.”, tha i riu. Ndërkohë, një tjetër bashkëfshatar tha se Çalamani fliste me banorët e fshatit.

“Është pijanec. I ka të tëra. Ai komunikonte me njerëzit mirë. Nuk kishim probleme. S’më ka thirrur ndonjëherë në banesë. S’kemi parë gjë që nuk shkonte. Me moshatarët e tij ishte tamam, fliste. Ai vetëm pinte. Ai punonte ku të gjente. Jetonte si në kasolle. Ai lëvizte me biçikletë. Ndihemi të frikësuar”,- shprehet ai.

LEXO EDHE  Foltorja e Nju Xhersit/ Këlliçi: Do të sjellim të rinjtë në Shqipëri, do ta ndërtojmë Amerikën këtu