Përfshihet nga flakët pallati në Tiranë

Një zjarr ka rënë në katin e pestë të një pallati në Tiranë.

Burimet policore bëjnë me dije se pallai i përfshirë nga flakët ndodhet në rrugën “Kongresi i Përmetit”, ku është bërë dhe evakuimin i menjehershëm i banorëve.

Ndërkohë mësohet se në vendngjarje ndodhen forcat zjarrfikëse të cilat po punojnë për fikjen e zjarrit, dhe zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

Tiranë/ Informacion paraprak

Me datë 15.11.2021, në rrugën “Kongresi i Përmetit”, ka rënë zjarr në katin e pestë të një pallati, ku ka vetëm dëme materiale.

Sherbimet e Policisë bënë evakumin e menjehershëm të banorëve të pallatit.

Në vendngjarje ndodhen forcat zjarrfikëse të cilat po punojnë për fikjen e zjarrit.

Vijon puna nga Grupi hetimor për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe përcaktimin e shkakut të rënies së zjarrit.

 

LEXO EDHE  Historia si lente për të kuptuar dhe orientuar