Milani gjen zëvendësuesin e Kessie

Foto: Getty Images

Drejtuesit e Milanit vazhdojnë të mendojnë për lojtarët që dëshirojnë t’i kenë pjesë të skuadrës në sezonin e ardhshëm.

Pas Majk Manjo që u transferua nga skuadra e Lille, përsëri Milan po synon t’i marrë një lojtar tjetër.

Sipas “la Gazzeta dello Sport” Milan po mendon seriozisht për të transferuar mesfushorin portugez, Renato Sançez, i cili shikohet si zëvendësuesi ideal i Fronk Kessie, që me shumë gjasa pritet të largohet në merkaton e verës më parametra zero sepse s’ka pranuar rinovimin e kontratës me kuq e zinjtë.

LEXO EDHE  Messias dhe Ibrahimovic i japin fitoren Milanit, ndalet Napoli kryesues

Në këtë sezon 24-vjeçari me skuadrën e Lilës është aktivizuar në 6 ndeshje dhe ka dhuruar dhe një asist.