Bardhi-Ramës: Bëre deputet Benet Becin se ta kërkuan oligarkët

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, i tha kryeministrit Edi Rama, gjatë një debati në Parlament se është ai njeriu që promovon dhe bashkëpunon me korrupsionin.

NBardhi tha se personin që sipas tij, bënte tenderat e korrupsionit, Rama e bëri deputet.

Ai tregoi me gisht nga vendi ku ishte ulur deputetin e PS Benet Beci, ish drejtori i Fondit Shqiptar të Zhvillimit dhe ish drejtori i KESH-it.

LEXO EDHE  FOTO/ Aksident i rëndë në Itali, humb jetën 20-vjeçari shqiptar. Plagosen 4 të tjerë

“Ta dhanë oligarkët dhe e bëre deputet. Nuk mundesh që korrupsionin tuaj të na e hedhësh ne si baltë. Baltën e ke marrë ti me vete dhe e kë sjellë në Parlament dhe qeveri”,- tha Gazment Bardhi gjatë ndërhyrjes së tij në parlament.