VV shpall fitoren në Podujevë

Lëvizja Vetëvendosje e ka shpallur fitoren në Komunën e Podujevës. Dhjetëra qytetarë e simpatizantë kanë dalë në sheshin e këtij qyteti, duke festuar me fishekzjarrë.

Në bazë të rreth 61 mijë votave të numëruara, Shpejtim Bulliqi i VV-së ka arritur të marrë 14 826 vota apo 52,14% ndërsa kandidati i LDK-së, Ekrem Hyseni ka 13 607 vota apo 47,86% të tyre.

LEXO EDHE  Testi i drogës, 15 efektivë në Vlorë dhe 3 në Sarandë, rezultojnë pozitivë

Podujeva njihet si një bastion i LDK-së, ku ka pasur një ndikim të veçantë ish-ministri i Brendshëm Agim Veliu që është shmangur nga kjo parti prej ardhjes në krye të Lumir Abdixhikut.