Mjegulla e dendur ‘pushton’ aksin Fushë Krujë-Vorë, shoferëve u kërkohet të tregojnë kujdes

Një mjegull e dendur ka mbuluar të gjithë ultësirën e rrethit  të Krujës.

Mjegulla e dendur ka mbuluar të gjitha akset që lidhin jugun me veriun e anasjelltas.

Deri tani nuk janë regjistruar probleme apo aksidente por kërkohet të bëhet kujdes pasi në disa pika si në aksin Fush-Krujë – Rinas – Vorë mjegulla është shumë e dendur dhe shikueshmëria është vetëm pak metra.

LEXO EDHE  Vaksinat me detyrim? Dollenberg: Ja kategoritë ku duhet të aplikohet