Kalendari i “buzëqesh” Vllaznisë, 2 rikthime për Brdaric

Foto: Kf Vllaznia, facebook

Vllaznia është në përgatitje për ndeshjen e kthimit në 1/8 e Kupës së Shqipërisë me Pogradecin. Të mërkurë në 13:30 në “Loro Boriçi”, djemtë e Brdaric do duhet të mbajnë avantazhin e dy golave në përballjen me liqenorët. Për këtë duel, trajneri dhe stafi teknik kanë gati mbrojtësin Bulatovic dhe sulmuesin Kaina.

Dy lojtarët janë bashkuar me grupin, duke hedhur pas dëmtimet që i kanë mbajtur gjatë jashtë skuadrës.

LEXO EDHE  VIDEO/ Panik në Formula 2, shikoni përplasjen horror mes makinave

Veç rikthimeve, Vllaznia i falet edhe kalendarit për Superligën. Në pesë sfidat e radhës, shkodranët zhvillojnë katër në fushën e tyrë dhe një në transfertë. Pas Pogradecit, Vllaznia pret Kastriotin për fundin e fazës së parë.

Në fillimin e së dytës, kuqeblutë luajnë me Laçin, Partizanin dhe Skënderbuen në shtëpi dhe me Teutën në transfertë (java 11).