Hidhte inerte në Bistricë, arrestohet 60-vjeçari në Sarandë

Policia e Vlorës ka arrestuar një person dhe ka proceduar penalisht katër të tjerë për vepra të ndryshme penale.

Bëhet me dije se në flagrancë është arrestuar një 60-vjeçar, banues në lagjen Nr.1, Sarandë,pasi është kapur nga punonjësit e policisë në vendin e quajtur “Kanali i Çukës” duke hedhur nga ndërtesa shtatëkatëshe mbetje llaçi ne grykëderdhjen e lumit “Bistricë”.

Po ashtu, njoftohet se Specialistët e Seksionit për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme kanë proceduar penalisht dy qytetarë për kalim të paligjshëm të kufirit. Penalisht u proceduan A.B.,22 vjeç, banues Elbasan,  dhe B.I.,29 vjeç, banues në Peshkopi, pasi janë kthyer deportiv nga Italia dhe Greqi.

LEXO EDHE  DETAJE/ 35 mijë euro për një pasaportë greke. Porositësi i vrasjes së komisarit Artan Cuku “spiunoi” kreun e grupit të falsifikatorëve

Specialistët e Hetimit të Krimit në Komisariatin e Policisë Vlorë proceduan penalisht shtetasin A.Gj., 59 vjeç, banues në Babicë e Madhe, Vlorë pasi dyshohet se ka kërcënuar me thikë një 16-vjeçar në rrugë

Ndërsa, Specialistët e Hetimit të Krimit në Komisariatin e Policisë Vlorë proceduan penalisht Z.H., 56 vjeç, banues në lagjen “24 Maji”, Vlorë, pasi u kap duke kryer punime pa lejen e organeve kompetente.