Fitore bindëse për Partizanin dhe Tiranën, njihuni me rezultatet e 5 ndeshjeve të Superligës U21

Foto: FSHF.org

Janë luajtur ditën e sotme 5 ndeshjet e javës së 7-të Kategorisë Superiore U21. Në takimet e zhvilluara nuk kanë munguar as rezultatet surprizë pasi Dinamo nuk ka shkuar më shumë se një barazim 2-2 ndaj Apolonisë në shtëpi.

Laçi mposhti Vllazninë pastër 2-0. 3 pikë të rëndësishme mori edhe Bylis që fitoi 2-1 ndaj Teutës, ndërsa Tirana shkatërroi 4-2 Turbinën. Nuk ka zhgënjyer as Partizani që ka arritur të fitojë në transfertë 1-3 ndaj Egnatias.

LEXO EDHE  Botërori për femra/ Shqipëria triumfon ndaj Kosovës në 'Fadil Vokrri'

Rezultatet:

Laçi-Vllaznia 2-0

Dinamo-Apolonia 2-2

Tirana-Turbina 4-2

Bylis-Teuta 2-1

Egnatia-Partizani 1-3