Bilanci ditor i Covid në Kosovë, 1 humbje jete dhe 7 raste të reja

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë njoftoi këtë të Shtunë se është regjistruar një viktimë me koronavirus dhe shtatë raste të reja.

Sipas njoftimit, rastet e reja dalin pas 1,725 testimeve.

Në 24 orët e fundit, 13 persona janë shëruar.

Raste aktive janë 420.

LEXO EDHE  FOTO/ Me armë në “Benz”, arrestohet durrsaku në Morinë

Sa i përket vaksinimit, në 24 orët e fundit, janë injektuar 2.560 doza. Që prej fundit të marsit, kur në Kosovë nisi fushata e imunizimit, autoritetet kanë administruar 1,594,499 doza. Prej këtij numri, 749,432 persona janë vaksinuar me dy dozat e vaksinës.