Basha: Vetingu në politikë shkëput Shqipërinë nga kthetrat e korrupsionit

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha shprehet se vetingu në politikë shkëput Shqipërinë nga kthetrat e korrupsionit, ndëshkon politikanët e korruptuar dhe kthen pushtetin tek qytetarët.

“Në sytë e shqiptarëve dhe mbarë botës, Shqipëria është një shtet i kapur nga korrupsioni, ku fuqia e pushtetit rritet, ndërsa mirëqenia e qytetarëve vetëm bie. Që pushteti t’u kthehet qytetarëve, duhet të marrë fund pandëshkueshmeria e politikanëve të korruptuar, duhet pastruar politika nga abuzuesit që janë pasuruar në kurriz të qytetarëve, duhet një orë e më parë vetting në politikë”, shprehet ai në një postim në rrjetet sociale.

LEXO EDHE  Një muaj pas infektimit me Covid, ndahet nga jeta drejtori i gjimnazit