Partizani merr fitoren e parë të sezonit, mund pastër në transfertë Kastriotin

Partizani ka fituar kundër Kastriotit me rezultatin 2-0, me gol të shënuar nga Emiliano Musta 37’ në pjesën e parë dhe Rrapaj në fundin e ndeshjes.

VAR ishte protagonist në këtë ndeshje duke iu anuluar edhe një gol tjetër “të kuqve”, në minutën 76, ndërsa u desh minuta e parë shtesë për të parë edhe golin e dytë të shënuar nga Rrapaj.

LEXO EDHE  Alban Tafaj: Veliaj gjuhë bastarde, do të mbulojë problemet e veta duke iu sulur futbollit

Partizani merr kështu fitoren e parë sezonale në Superiore që e largon nga fundi i tabelës dhe e bën që të nisë një tjetër kampionat për ta.