U eliminua nga “Për’puthen”, ish-konkurrenti nxjerr bisedat

Të shtunën e kaluar në Për’puthen Prime,  përjashtuan Bajo dhe Hysen Ramaj, ndërsa u eleminuan nga vajzat, Dorian Kuka, Artan Shaba dhe Aleksandri (Aleksi).

Aleksi reagoi direkt duke thënë se nuk e eleminuan vajzat, por deshi vetë të largohet.

“Më kanë ardhur shumë mesazhe që thonë se kur dilni shani produksionin, unë nuk po shaj askën dhe as nuk do flas, do flas vetëm me fakte”.

Ditën e sotme ai ka publikuar një bisedë Whatsapp me një nga stafi i Për’puthen:

“U tha se më eleminuan gocat shikoni ditën dhe bëni lidhjen me ditën e programit”,- ka shkruar Aleksi.

Në foto duket dita e Enjte dhe Prime xhirohet të nesërmen, pra të premten dhe jepet të shtunën.
Në foto gjithashtu përmendet Leda, e cila është gazetarja e Për’puthen, pjesë e stafit.

LEXO EDHE  "U shkon vetë djemve nga pas", Bruno thumbon Mikelën pas takimit

Aleksi zhvilloi një takim me Ritvanën, i cili nuk eci sipas pritshmërive dhe i bëri një dhuratë Adës, e cila më pas nuk e ftoi në takim.

Aleksin e përmendi për eleminim Ritvana, Tola (Arlida), Mikela dhe Alvisa, me pretekstin se nuk kanë marrë reagime nga ai dhe se e shohin si shok e asgjë më tej.

Kujtojmë se në Për’puthen në ndryshim nga sezoni i dytë, shihen shkëndijat e para vetëm te 1 çift që janë Alvisa me Bashkimin.

Skenar? U eliminua nga "Për'puthen", ish-konkurrenti nxjerr