Shpërndanin hash*ash në Tiranë, arrestohen dy të rinj

Dy të rinj janë arrestuar pasi akuzohen se shpërndanin lëndë narkotike në kryeqytet.

Në pranga u vunë:

  • A, 24 vjeç, pasi gjatë kontrollit të automjetit dhe banesës së tij, iu gjetën dhe sekuestruan një sasi dozash me lëndë narkotike kanabis.
  • B, 19 vjeç, pasi gjatë kontrollit fizik dhe të banesës së tij, iu gjetën dhe sekuestruan një sasi dozash me lëndë narkotike kanabis.
LEXO EDHE  Hetimet e autoriteteve greke/ Rikardo Muho 'spiunoi' kreun e grupit të falsifikatorëve, Marius Diamanti mbante kontakte me ...

“Këta shtetas në bashkëpunim me njëri-tjetrin, merreshin me veprimtarinë e kundërligjshëm të shpërndarjes së lëndëve narkotike në doza, në zona të ndryshme të Tiranës”, njoftoi policia.

Po ashtu, u shpall në kërkim një shtetas, i dyshuar si bashkëpunëtori i dy të arrestuarve.