Itali/ Makina del nga rruga, plagosen dy vajza shqiptare

Dy vajza shqiptare janë aksidentuar mëngjesin e sotëm në Itali, ndërsa ndodhen në spital, ku po marrin mjekimet e nevojshme.

Aksidenti ka ndodhur në rreth-rrotullimin e Fasanot, Brindisi, ku dy vajza të reja shqiptare, që po udhëtonin me një automjet, u plagosën, pasi makina i doli jashtë kontrollit. Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm rreth orës 06:30 minuta.

LEXO EDHE  1796 testime/ Një humbje jete dhe 328 të infektuar në 24 orët e fundit në Shqipëri

Ata kanë dalë nga rruga pasi janë përplasur nga një furgon, më pas makina është përplasur me një mur, dhe në fund mjeti është ndaluar në mesin e një parcele me ullinj.