Arbana Osmani: Nuk i trasmetuam pamjet për të ruajtur imazhin e saj/ Ja çfarë ndodhi të premten me Fifin

Prej disa ditësh, kudo në rrjete sociale qarkullonin aludime nga disa përdorues, të cilët shkruanin se pak orë pas spektaklit të të premtes, dy kanalet e “Big Brother” në Digitalb fokusuan vetëm pjesën e jashtme të shtëpisë, fill sapo diçka kishte ndodhur me Fifin.

Mbrëmjen e djeshme, moderatorja Arbana Osmani sqaroi se pak spektaklit Fifi kishte pësuar një shok emocional dhe gjendja e saj ishte përkeqësuar. Asaj i ka rënë të fikët dhe mjekët kanë hyrë në shtëpi për të kontrolluar gjendjen e saj, më pas mjekët kanë thënë se Fifi është në gjendje të vazhdojë konkurrimin e saj në këtë “reality-show”.

LEXO EDHE  Donaldi dhe Beatrix flenë bashkë (VIDEO)

Shkaku i gjendjes së Fifit ishte deklarata e Granitit, sipas të cilës ai e shihte atë vetëm si motër.

Arbana tha se përpara hyrjes në “Big Brother VIP”, Fifi kishte folur për problemet e saj me shëndetin mendor dhe kishte kërkuar që të mos fliste për to. Arbana shtoi se për të respektuar vendimin e Fifit, produksioni vendosi që të mos transmetonte pamjet kur Fifi nuk ishte mirë.