Derbi lë pasoja, dy skuadrat humbin lojtarë për javën e ardhshme

Derbi i kryeqytetit nuk ka kaluar pa pasoja në radhët e të dy skuadrave. Stenio Zhunior dhe Filip Najdovski kanë humbur ndeshjet e radhës në kampionat.

Sulmuesi i Partizanit me kartonin e verdhë të marrë dje, plotësoi numrin katër të tyre dhe është i detyruar të mungojë kundër Egnatias të dielën. Nga ana tjetër, maqedonasi i Tiranës humbet kryendeshjen e javës së 7-të ndaj Vllaznisë, që do të luhet të shtunën në stadiumin “Loro Boriçi”.

LEXO EDHE  Milan mbylli sezonin në Europë, ja shifra e majme që kuqezinjtë përfituan