Basha me krerët e degëve: Nuk e bunkerizoj PD-në për interesa personale, armiku jonë është Rama

Zbardhen disa mesazhe që kryedemokrati Lulzim Basha ka dhënë para krerëve të degëve të Partisë Demokratike, në mbledhjen me dyer të mbyllura, në selinë blu.

Në mbledhjen tri-orëshe janë diskutuar dhe deklaratat e ish-kryeministrit Sali Berisha, teksa ky i fundit ka thënë se do të kandidojë për kryetar të PD dhe do të zbulojë brenda javës datën për mbledhjen e Kuvendit Kombëtar të partisë.

LEXO EDHE  Babai kallëzon në polici: Vajza 15-vjeçare është larguar me ish-bashkëshorten

Siç mësohet, në lidhje me çështjen e Berishës, Basha ka thënë para krerëve të degëve se “Nuk e bunkerizoj Partinë Demokratike për interesat e një personi. Në PD nuk do të ketë institucione paralele. Armiku jonë i vetëm është Edi Rama”. /BW