VIDEO/ Shënoi dhe festoi me “shqiponjë”, ja nota e Armando Brojës ndaj Burnely-t

Armando Broja arriti sot të shënonte golin e tij të dytë në Premier Ligë, në të dytën ndeshje radhazi si titullar. Një arritje e veçantë për sulmuesin shqiptar i cili po merr gjithnjë e më shumë vlerësime për atë që po jep në fushë e lojës.

Në statistikat e përgatitura nga SOFASCORE rreth paraqitje së Brojës në ndeshjen që Sauthempton barazoi 2-2 me Bërnlin, bie në sy si sulmuesi shqiptar është vlerësuar me notën 7 për atë që ka bërë në fushën e lojës, duke qenë rrezik konstant në zonën kundërshtare, por shpesh edhe vendimtar për të ndihmuar ekipin të dalë nga zona në momentet e rrezikshme.

LEXO EDHE  Milan mbylli sezonin në Europë, ja shifra e majme që kuqezinjtë përfituan

Ai tentoi 2 herë portën, duke shënuar në rastin e vetëm në kuadrat, ndërsa fitoi 4 na 13 duelet e tij me mbrojtësit kundërshtarë, të cilët tashmë janë shumë më të vëmendshëm ndaj talentit 20-vjeçar./Panoramasport